Ana Sayfa

Ana Sayfa

 

Tarih-Saat Kategori Açıklama RSS Duyurular
19.02.2014 14:25:24 Toplantı

HBYS-MKYS Entegrasyon süreci ve Sağlık.NET ile ilgili yapılacak HBYS toplantı bilgisi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.tkhk.gov.tr/TR,6217/hbys-toplantisi.html


07.02.2014 14:54:21 KTS

Kayıt ve Tescil Bilgi Sistemi (KTS) yeni başvurular için 03.02.2014’te sona ermiş olup bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Yeni başvuru, yeni kayıt tarihi için bilgilendirme http://www.e-saglik.gov.tr/Haberler/TumHaberler.aspx sayfasında duyurulacaktır.


26.12.2013 16:59:38 E-Sağlık Danışmanlık ve Bilgi Alma Merkezi

Sağlık.NET E-Sağlık Danışmanlık ve Bilgi Alma Merkezi kapsamında yardim.e-saglik.gov.tr (JIRA) adresinden ve telefonlar (0312 248 51 51) aracılığıyla açılan talepler 02.01.2014 tarihinden itibaren yazilimdestek.saglik.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


12.12.2013 17:42:08 KTS

Kayıt ve Tescil Bilgi Sistemi 02.01.2014 tarihinde yeniden başvurulara açılacaktır. 12.12.2013 tarih ve 6636 sayılı makam oluruyla kayıtlı firmalara da düzenleme getirilmiştir.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.


06.11.2013 10:57:09 Diğer Sağlık.NET Çağrı Merkezi, bakım çalışmaları sebebiyle bir süre hizmet veremeyecektir.

01.11.2013 17:26:21 Diğer

SağlıkNet Çağrı Merkezi, bakım çalışmaları sebebiyle bir süre hizmet veremeyecektir.


11.10.2013 16:58:57 Toplantı

Genel Müdürlüğümüzce AHBS ve HBYS Firmalarına yönelik toplantı yapılacaktır. Toplantı gündemini; "Sağlık.NET, Online Protokol ve Klinik Kalite Saha Validasyon Ekranları" oluşturmaktadır. Tüm AHBS ve HBYS Firmalarının katılımı rica olunur.

Tarih: 24 Ekim 2013 Perşembe Günü
Saat: 14:00-17:00
Yer: Cinnah Cad. Kırkpınar Sok. No:20 Çankaya/Ankara
 
AHBS-HBYS Firmaları Toplantısı Gündemi
1) Klinik Kalite Saha Validasyon Ekranları
Sahadan veri doğrulama sürecinin oluşturulmasına yönelik hazırlanan web ekranlarının tanıtılması, eğitimi

Konuşmacılar:
Dr. Ünal HÜLÜR
Dr. Hüseyin ÖZBAY
Dr. Nilgün ÇAYLAN
Mustafa Halil YILDIZ
Şevket PAKSOY
 
2) Sağlık.NETve Online Protokol
Online Protokol servisine ve SağlıkNet’e eklenen yeni iş kuralları hakkında görüş alış verişi

Konuşmacılar:
Dr. Ünal HÜLÜR
Mustafa Burak CEYHAN
Mustafa Halil YILDIZ
Uğur KAYA

İlgili dökümanlara buradan erişilebilir.


28.08.2013 10:53:06 Toplantı

Genel Müdürlüğümüzce HBYS Firmalarına yönelik toplantı yapılacaktır. Toplantı gündemini; "Sağlık.NET, Online Protokol, Güncellenen Servisler, HBYS Firmalarının Güncel Teknolojik Fikirleri, Girişimsel İşlemler ve Klinik Kalite Saha Validasyon Ekranları" oluşturmaktadır. Tüm HBYS Firmalarının katılımı rica olunur.

Tarih: 03 Eylül 2013 Salı Günü
Saat: 14:00-16:00
Yer: Cinnah Cad. Kırkpınar Sok. No:20 Çankaya/Ankara

 

HBYS Firmaları Toplantısı Gündemi

1) Sağlık.NET
Online Protokol servisine ön tanı alanı eklenmesi,
Güncellenen servisler,
HBYS firmalarının güncel teknolojik fikirleri.

Konuşmacılar:
Dr. Ünal HÜLÜR
Dr. Mehmet TÜLEYLİOĞLU
Mustafa Burak CEYHAN
Mustafa Halil YILDIZ

2) Girişimsel İşlemler
Girişimsel İşlemler Servisinin Sağlık.NET ile entegrasyonu ve geleceği konulu açıklama

Konuşmacı:
Uzm Dr. Altuğ NARLI

3) Klinik Kalite Saha Validasyon Ekranları
Sahadan veri doğrulama sürecinin oluşturulmasına yönelik hazırlanan web ekranlarının tanıtılması

Konuşmacılar:

Dr. Hüseyin ÖZBAY
Dr. Nilgün ÇAYLAN
Mustafa Halil YILDIZ
Uğur KAYA


07.06.2013 17:11:41 Dijital Hastane

DİJİTAL HASTANE BASVURU DUYURUSU

HIMSS, sağlık sektöründe üyelik organizasyonu, özellikle sektörde yapılması gereken iyileştirmeler üzerinde çalışan sağlık hizmetleri bilişim teknolojisi ve yönetim sistemlerinin en uygun ve yerinde kullanımı için küresel liderliği sağlamak üzerine odaklanan bir kuruluştur.

HIMSS, kendine başvuruda bulunan hastaneleri dijital süreçlerini değerlendirmek ve ne kadar dijitalleştiklerini tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart sistemleri ile değerlendirmekte (1 ile 7 arası), dijital sürecini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise derecelendirilmektedir.

Bu yıl 13-15 Mayıs tarihleri arasında İrlanda Dublin’de gerçekleşen Uluslararası E-Sağlık Haftasında Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi HIMSS Seviye 6 ile derecelendirilmiş ve bu dereceyi bugüne kadar almış tek Türk devlet hastanesi olmuştur.

Sağlık hizmetlerinde bilgi ve yönetim sistemleri alanında global geçerliğe ve saygınlığa sahip HIMSS tarafından derecelendirilmek, hastanelere hem sürekli gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri alanında çağı yakalama olanağı vermekte hem de uluslararası bir saygınlık ve açılım kazandırmaktadır.

Bu kapsamda Bakanlığımızın 2013-2017 Stratejik Planında “Bakanlığa ve bağlı kuruluşlarına bağlı tesislerde “dijital hastane” kavramını oluşturmak ve yaygınlaştırmak” amacı yer almaktadır. Devlet hastanelerimizden Sağlık Net’e veri gönderim oranı yüzde % 90 ve üzeri olan, online protokole veri gönderim oranı % 90 ve üzeri olan ve MHRS gerçekleşmiş randevu oranı % 70 ve üzeri olan hastaneler başvuru yapabilir. Bu kriterler neticesinde 20 hastanemiz seçilerek HIMSS stage 6 ve 7 dijital hastane süreçlerine dâhil edileceklerdir.2014 yılı başında İstanbul’da yapılacak olan “HIMSS TÜRKİYE-2014” ödül töreninde HIMSS stage 6 ve stage 7 kriterlerini tamamlayanlar derecelendirilerek kamuya duyurulacaktır. Hastanelerin müracaatlarını http://sbu.saglik.gov.tr/dhbasvuruformu/ linki üzerinden başvuru formu doldurarak 01.07.2013 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Müracaat edebilecekler: Başhekim, Hastane Yöneticisi.

HIMSS için detaylı bilgi almak için http://www.himss.eu/


04.05.2013 10:13:45 E-Reçete

ELEKTRONİK İMZALI REÇETE HAKKINDA DUYURU

Hekimlerin Dikkatine 

Bilindiği gibi Bakanlığımız daha önce yazdığı yazılar ile e-imzalı e-reçeteye geçilmesi için tüm hekimlerimize duyuruda bulunmuş idi. Bu sebeple henüz “ Nitelikli Elektronik Sertifika ve Kart Okuyucu teminlerini gerçekleştirmemiş tüm hekimlerimizin en kısa zamanda başvurularını tamamlayarak reçeteleri e-imzalı oluşturmaları önem arz etmektedir.

AHBS - HBYS Firmalarının Dikkatine

AHBS - HBYS firmalarının 2006/13 sayılı genelge doğrultusunda aşağıdaki gibi bir çalışma yapmaları gerekmektedir (http://www.kamusm.gov.tr/dosyalar/mevzuat/genelgeler/genelge_2006_13.doc).


Kamu SM, 6 Eylül 2004’de Resmi Gazete’ de yayınlanan 2004/21 sayılı ve “Kamu Sertifikasyon Merkezi Oluşturulması” konulu Başbakanlık Genelgesi ile kurulmuş ve tüm kamu çalışanlarına elektronik imza oluşturma amaçlı kullanacakları Nitelikli Elektronik Sertifikaları' nı temin etmekle görevlendirilmiştir. 19 Nisan 2006 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan 2006/13 sayılı ve "Kamu Sertifikasyon Hizmetlerine İlişkin Usul ve Esaslar" konulu Başbakanlık Genelgesi, Kamu SM’ ye mevcut görevlerine ek olarak kamu kurum ve kuruluşlarının e-imza uygulamalarını inceleme görevi vermiştir.

Bu bağlamda birlikte çalışmakta olduğumuz AHBS – HBYS yazılımlarının bu denetimleri başarı ile geçmeleri gerekmektedir.

Uyum denetimi hakkında; http://www.kamusm.gov.tr/hizmetler/e-imza_uyum_denetimi/fiyatlandirma.jsp adresinden (BES İmza Oluşturma Değerlendirmesi) daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uygulamalarınızda Basit İmza Paketi (BES) JAVA ve/veya  .NET  kullanmanız yeterli olacaktır.  Uygulamada kullanılacak XAdES BES e-imza JAVA ve/veya .NET yazılım kütüphanelerine https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=tr/node/14/suruma  sayfasından erişilmektedir.  BES Kütüphanesi TÜBİTAK tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Kamu SM tarafından e-imza uyum değerlendirmesi yapılan AHBS / HBYS firmalarının listesi http://eimza.saglik.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.   
Konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi ve entegrasyonun tamamlanması için gerekli çalışmaların yapılması önem arz etmektedir.


12
Sağlık Bakanlığı